Basında Biz

Kadına Şiddet İnsanlığa İhanettir Etkinliği

Muzaffer Onur DAĞHAN No Comments

“25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” kapsamında İl Müdürlüğümüze bağlı “Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü” tarafından farkındalık ve duyarlılığı artırmak amacıyla Balıkesir Ali Hikmet Paşa Meydanı’nda stant açıldı.

“Kadına Yönelik Şiddet İnsanlığa İhanettir” farkındalık programına; İl Müdür Yardımcımız Mustafa TOPAKTAŞ, Şube Müdürümüz Feriştah Ferdağ İNAL, Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM) Müdürümüz Güzin AKBABA, İl Müdürlüğümüz ve bağlı kuruluşlarımızda görevli personelimiz, sivil toplum kuruluşları ile kamu kurum ve kuruluşlarından temsilciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Gerçekleşen farkındalık programına büyük bir destek de PedalON Balıkesir Bisikletliler Derneği’nden geldi. Balıkesir Atatürk Anıtı’ndan başlayarak Milli Kuvvetler Caddesi’nden geçen ve Ali Hikmet Paşa Meydanı’nda son bulan güzergâhta, Bakanlığımızın bu yıl için belirlediği “KADINA ŞİDDET İNSANLIĞA İHANETTİR” sloganını formalarında taşıyarak İl Müdürlüğümüz koordinesinde bisiklet turu gerçekleştiren PedalON Balıkesir Bisikletliler Derneği, Birleşmiş Milletler’in 2015 yılından beri yürüttüğü “Dünya’yı Turuncuya Boya Kampanyası”nın küresel ve kapsayıcı etkisini de dikkate alarak turuncu ve beyaz balonlarla süsledikleri bisikletleriyle farkındalık sağlamaya çalıştılar.

İlimizde vatandaşların en uğrak yerlerinden biri olan Ali Hikmet Paşa Meydanı’nda kurduğumuz ŞÖNİM standına yoğun ilgi gösteren vatandaşlara, kadına yönelik şiddet ile ilgili İl Müdürlüğümüz personeli ve PedalON Balıkesir Bisikletliler Derneği üyeleri tarafından afiş ve broşürler dağıtıldı.

ŞÖNİM personeli kendilerine sorulan sorulara cevap verirken, verdikleri hizmetler konusunda bilgilendirici açıklamalarda bulundu. Kadına yönelik şiddetin; evrensel bir sorun olduğunu, temel insan haklarının ve özgürlüklerinin ihlali ve eşit olmayan güç ilişkilerinin sonucu olarak ortaya çıkan bir “SUÇ” olduğunu vurguladıkları programda, “kadının statüsü” kapsamındaki hizmetlerle, kadınların haklarının korunması ve geliştirilmesine yönelik çalışmalar yapma, sosyal, ekonomik, kültürel ve siyasal yaşamdaki konumlarını geliştirme, hak, fırsat ve imkânlardan eşit yararlanmalarını sağlamanın amaçlandığını ifade etti.

Ayrıca stantta yer alan “Sen de kendi sloganını yaz!” panosuna kadına yönelik şiddete ilişkin vatandaşlar tarafından ilgi çekici ve duyarlı sloganlar yazılarak, ŞÖNİM personeli iletişim içinde oldukları vatandaşlardan kadına yönelik şiddetle mücadelede neler yapılabileceğine dair bireysel fikirlerini açıklamalarını istedi.

Kaynak : Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Balıkesir İl Müdürlüğü

Pedalon Bisiklet Derneğinden Kızılay’a Kan Bağışı

Muzaffer Onur DAĞHAN No Comments

Balıkesir Pedalon Bisiklet Derneği, Kızılay Haftası’nda farkındalık oluşturmak için bisikletlerle şehir turu düzenledi.

Pedalon Bisiklet Derneğinden Kızılay’a kan bağışı

Dernek üyeleri, bisiklet turunun ardından kan bağışında bulundu.

Balıkesir Pedalon Bisiklet Derneği üyeleri, Kızılay Haftası’nda farkındalık oluşturmak amacıyla bisikletlerle şehir turu atarak kan bağışında bulundular. Atatürk Anıtı’nda toplanan grup, Vasıf Çınar Caddesi’nde başladıkları turu İstasyon Meydanı ve Milli Kuvvetler Caddesi’nden geçerek Kızılay Kan Şubesi önünde tamamladılar. Dernek üyeleri daha sonra kan bağışında bulundular. Pedalon Bisiklet Derneği Başkan Yardımcısı Ahmet Osman Demiryılmaz, Ekim ayında yeni kurulan bir dernek olduklarını ifade ederek, “29 Ekim ile başlayan etkinliklerimiz, bu haftanın Kızılay Haftası olması sebebiyle Kızılay’a kan verme etkinliği ile devam ediyor. Katılan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Tüm milletimizi de kan bağışlamaya davet ediyoruz” dedi.

Pedalon Bisiklet Derneği üyesi Aslı Sarı ise, “Kızılay Haftası olması dolayısıyla Pedalon bisiklet grubu olarak kan vermeye geldik. Gururluyuz, herkese acil şifalar dileriz. Herkesi kan vermeye davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

KAYNAK : İhlas Haber Ajansı

Bisikletçilerden Ramazan Hayrı

Muzaffer Onur DAĞHAN No Comments

PedalON Balıkesir Bisiklet grubu, grup üyeleri arasında topladıkları paralarla Ramazan ayı nedeniyle iftar saati öncesi 50 kilo tulumba tatlısı dağıttı.,

PedalON Balıkesir Bisiklet grubu, grup üyeleri arasında topladıkları paralarla Ramazan ayı nedeniyle iftar saati öncesi 50 kilo tulumba tatlısı dağıttı. Bisikletçilerin yoldan geçen vatandaşlara ve araçlara tatlı vermesi ise renkli görüntülere sahne oldu. Balıkesir’de sosyal medya üzerinden bisiklet tutkunlarının kurduğu ve 450 üyesi olan PedalON Balıkesir grubu, Bahçelievler Mahallesinde vatandaşlara iftar öncesi tulumba tatlısı dağıttı. Yoldan geçen araçlara da tatlı veren grup, belediye otobüslerinin de içine girerek yolculara ikramda bulundu. Gerçekleştirdikleri hayır ile ilgili açıklamada bulunan grup başkanı Ahmet Osman Demiryılmaz, “2016 yılında kurduğumuz PedalON Balıkesir grup üyelerimizle birlikte turlarda topladığımız paraların kalan kısmıyla tulumba tatlısı alarak bu mübarek günde paylaşım yapmak istedik. Hem bisiklet grubumuzu tanıyoruz, hem de tulumba tatlısı dağıtıyoruz” dedi.

Bisiklet Grubunun dağıttığı tulumba tatlısından yoldan geçen polis ekipleri de nasibini aldı.

Balıkesirli Bisikletçilerden M. Kemalpaşa Turu

Muzaffer Onur DAĞHAN No Comments

Pedalon M.Kemalpaşa'da

Balıkesir Pedal On Bisiklet Grubu üyeleri, Mustafakemalpaşa ilçesini ziyaret etti.
Balıkesir’de bisiklet sporuna gönül veren kişilerden oluşan Pedal On Grubu, ülkenin çeşitli yerlerine bisikletleriyle yaptıkları turlarla tanınıyor. Grubun bu kez son durağı ise M. Kemalpaşa oldu. Balıkesir’den yola çıkan grubu ilçede verdiği molada Belediye Başkanı Sadi Kurtulan da yalnız bırakmadı. Grup başkanı Osman Demiryılmaz, hiçbir ticari maksat ve beklentilerinin olmadığını, sadece bisiklet severlerin bir çatı altında toplandığı bir grup olduklarını söyledi.
Kurtulan ise, “Bisiklet grubunun ilçemizi ziyaret etmesi bizi sevindirdi. İlçemizin güzelliklerini gittikleri her yerde anlatacaklar” dedi.

Pedalon M.Kemalpaşa Turu

Kaynak : Milliyet.com.tr

PedalON Balıkesir Bisiklet Grubu Çağış Ortaokulu’nda

Muzaffer Onur DAĞHAN No Comments

Pedalon Çağış Ortaokulu'nda

Bigadiç Çağış Ortaokulu öğrencileri, öğretmenleri ve veliler, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. yılını PedalON Balıkesir Grubu ile birlikte andılar.

18 Mart Çanakkale Zaferinin yıl dönümü nedeni öğrencilerin hazırladığı program ilgiyle izlendi. Programın ardından Pedal ON Balıkesir Grubu Okul salonunda açılan 18 Mart Deniz Zaferi konulu Resim Sergisini gezdi.

Pedalon Çağış Ortaokulu Sergisi'ni Gezdi

18 Mart Deniz Zaferi konulu Resim Sergisini gezdi